Střítež

Obec Střítež získala druhé nejvyšší ratingové hodnocení  „B+“ – Téměř bez rizika

Společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a.s. ohodnotila hospodaření obce Střítež za rok 2017 druhým nejvyšším iRatingovým stupněm „B+“ a udělila obci čestný Certifikát. Stupeň „B+“ vypovídá o vynikající finanční stabilitě ekonomických ukazatelů, které převyšují ukazatele obcí se srovnatelným počtem obyvatel. Úspěšné finanční vedení obce potvrzuje i fakt, že iRatingové hodnocení se meziročně zlepšilo hned o dva stupně.

Obec Střítež se nachází v okresu Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji a patří do velikostní kategorie 1 000 – 1 999  obyvatel. V této velikostní kategorii je v Moravskoslezském kraji celkem 76 obcí, z nichž na stejně dobré hodnocení jako Střítež dosáhlo již pouze dalších 7.

Obec nemá žádný dluh a postupně navyšuje svoji hotovost na bankovních účtech. Toho dosahuje trvalým a vysokým přebytkem rozpočtu zejména díky nízkým běžným výdajům, které jsou podstatně nižší v porovnání s ostatním obcemi stejné velikostní kategorie. Takto získané prostředky, spolu s podporou investičních dotací z fondů EU, pak slouží jako jeden ze zdrojů financování investičních aktivit obce.

V roce 2015 byla více než polovina celkových výdajů použita na rozvoj obce v oblasti kultury. V dalších letech bylo v místní části Zálesí instalováno osvětlení, pořízeny měřiče rychlosti a opravena střecha na vodárně. V oblasti životního prostředí byl zateplen kulturní dům a vyměněn otopný systém. Obec také provedla výsadbu Aleje k rybníkům a pro občany pořídila kompostéry.


Kontakt: Miroslav Jaworek, starosta
Email: starosta@obecstritez.cz