CRIF – Czech Credit Bureau

Nabízíme komplexní řešení v oblasti úvěrových rizik

CRIF – Czech Credit Bureau je součástí celosvětové skupiny CRIF, která byla založena v roce 1988.

Pod značkou iRating se schovávají pokročilé nástroje pro hodnocení ekonomického stavu municipalit a společností. Rating municipalit se zaměřuje na hodnocení obcí a měst. Na základě vstupních dat uděluje samosprávám jeden ze sedmi ratingových stupňů, který je potvrzením kvality hospodaření obce. Rating pro malé a střední podniky je realizován ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy. Jedná se o účinný nástroj pro ocenění hodnoty podniků.

CRIF – Czech Credit Bureau je provozovatelem aplikace CRIBIS, která obsahuje data o více než 10 milionech subjektech v České republice a na Slovensku. Nadstavbou je služba SkyMinder, která umožňuje prověření firem z téměř celého světa.

Dalším produktem je aplikace Margo, která hledá nové klienty, segmentuje je a řídí obchodní kampaně.

Společnost CRIF – Czech Credit Bureau je technickým správcem největších českých úvěrových registrů – Bankovního registru klientských informací a Nebankovního registru klientských informací. Provozuje Registr finančních poradců Elixir a REPI – Registr platebních informací.

Luděk Mácha

Luděk Mácha

Business Development Manager

Po studiích na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy se Luděk Mácha živil jako programátor. Následně založil společnost CBM, s. r. o., která působila na trhu obchodních informací a poskytovala služby business intelligence. Od roku 2000 působil nejprve jako šéf globálního týmu, následně jako ředitel české a slovenské pobočky americké společnosti Internet Securities, která se zabývala poskytováním globálních obchodních a mediálních informacích o společnostech.

V CRIFu pracuje od roku 2012 a zabývá se zejména finančními a reputačními riziky, která jsou spojená s obchodními partnery jak ve finančním sektoru, tak i ve státní a veřejné správě. Do Luďkovy agendy spadá i projekt Informace o obcích, takže právě s ním přijdete do styku, když budete mít zájem o služby spojené s municipalitami.

Partneři

iRating 2023

Hodnocení finanční kondice obce

iRatingový certifikát za rok 2023
v online formě k použití na webu a zarámovaný k vyvěšení na úřadě

Ratingová zpráva
podrobný popis, porovnání a trend vývoje rozpočtových a finančních ukazatelů