Krumvíř

Obec Krumvíř získala druhé nejvyšší ratingové hodnocení  „B+“ – Téměř bez rizika

Společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a.s. ohodnotila hospodaření obce Krumvíř za rok 2017 druhým nejvyšším iRatingovým stupněm „B+“ a udělila obci čestný Certifikát. Stupeň „B+“ vypovídá o vynikající finanční stabilitě ekonomických ukazatelů, které převyšují ukazatele obcí se srovnatelným počtem obyvatel. Dlouhodobě úspěšné finanční vedení obce potvrzuje i fakt, že stejně dobré iRatingové hodnocení si udržuje již čtvrtý rok po sobě.

Obec Krumvíř se nachází v okresu Břeclav v Jihomoravském kraji a patří do velikostní kategorie 1 000 – 1 999  obyvatel. V této velikostní kategorii je v Jihomoravském kraji celkem 104 obcí, z nichž na stejně dobré hodnocení jako Krumvíř dosáhlo již pouze dalších 9.

Obec nemá žádný dluh a díky vysokým přebytkům rozpočtu v minulých letech kumuluje na svých bankovních účtech hotovost, která je v přepočtu na obyvatele téměř dvojnásobně vyšší v porovnání s ostatními obcemi stejné velikostní kategorie. Takto získané prostředky byly použity k vysokým investicím, zejména v roce 2017 a 2014, a to i za přispění investičních dotací.


Kontakt: Jaroslav Komosný, starosta
Email: obec@krumvir.cz